Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Eti (Konka) Radyofrekans Uygulamaları / Küçültme

Burundan nefes almanın iyileştirilmesi için burun etlerine radyofrekans uygulaması yapılmaktadır. Burun eti tedavisinde kullanılmakta olan Radyofrekans yöntemi, radyo dalgaları ile kontrollü bir biçimde ısı oluşturulmasıdır. Radyofrekans yöntemi aynı zamanda özel olarak geliştirilmiş olan cihazlar ile pek çok cerrahide de kullanılmaktadır. Radyofrekans uygulaması burun eti tedavisinin yanı sıra burun akıntısı, alerjiden kaynaklı burun tıkanıklığı ile burunda dolgunluk hissinde de kullanılmaktadır. Burun eti rasyofrekans uygulaması ortalama on beş dakika kadar sürmekte olan kolay ve kısa bir işlem olduğu için burun etleri lokal anestezi ile uyuşturularak uygulanmaktadır.

  Uygulama Öncesi Hazırlık;

Uygulama öncesi aç olmak gerekmemekte ama aspirinden kaçınmış olmalısınız. Aynı zamanda uygulamadan bir hafta öncesi ile bir hafta sonrasında da aspirin ve aspirin ihtiva etmekte olan diğer ilaçlar da kullanılmamalıdır. Uygulama sonrasında ise burnunuzun içerisine tampon ya da herhangi bir başka yabancı madde konmamaktadır.

  Alt Konka Radyofrekans Uygulaması Sonrası;

Burun eti küçültme ameliyatı, tek başına yapılması durumunda çoğunlukla lokal anestezi altında ya genel anestezi altında yapılmaktadır. Burun eti küçültme ameliyatının ardından hastalar ağrı hissetmez ya da hafif dereceli ağrılar için önerilen ağrı kesiciler kullanılabilir ve aynı gün hasta taburcu edilebilir. Bu ameliyatın ardından beslenme ile ilgili herhangi bir kısıtlama uygulanmadığı gibi duş almak ya da banyo yapmak ile ilgili de bir kısıtlama bulunmamaktadır. Ancak duş alırken ya da banyo yaparken, sıcak su kullanmak yerine ılık su tercih edilmeli ve hamam ya da saunadan da bir süre uzak durulması gerekmektedir.

Burun eti küçültme ameliyatı sonrasında burun temizliği ile bakımı için verilmekte olan sprey ile diğer ilaçlar ise mutlaka düzenli kullanılmalı ve ameliyat sonrasında ki iki hafta boyunca tütün mamulleri kullanılmamalıdır. Burun eti küçültme ameliyatının ardından göz çevresinde şişlik ve morluk görülmediği gibi buruna alçı da konulmamaktadır. Aynı zamanda ameliyat esnasında tampon ve dikiş kullanılmadığı gibi ameliyatı takip eden birkaç gün boyunca burun, sertçe sümkürülmemelidir.