Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Ucu Estetiği Tip Plasti

Tip Plasti ameliyatı burun kemiği anatomik yapısında bir anomalinin olmadığı ve sadece burun ucundaki şekil bozukluğunu düzeltmek için yapılan işlemdir.

Tip Plasti ameliyatı kimlere uygulanır?

Burun estetiği operasyonlarında hangi bölüm ile ilgili olursa olsun öncelikle burnu oluşturan kemik, mukoza, kıkırdak ve deri yapıları değerlendirilmelidir. Bu değerlendirmenin ardından bozulma eğer burun kemiği ile ilgili olmayıp sadece burun ucunda ve kıkırdaklarda ise yapılması gereken operasyon tip plastidir. Tip plasti, burun kemiğinde problemi olmayan, sadece burun ucu genişliğinden veya düşüklüğünden rahatsız olan kişiler için uygulanan bir cerrahi yöntemdir. Doğru bir yüz analizi ve tip plasti ile doğal burun estetiği sonuçları elde etmek mümkündür. Tip plasti (burun ucu estetiği) ameliyatının tercih edildiği hastalarda en çok görülen şikayetler burunun uç bölümü ile ilgili şikayetlerdir. Ve bu şikayetlerin giderilmesi için bu ameliyat ile

  • Burun Ucunun İnceltilmesi
  • Burun Ucunun Kaldırılması
  • Burun Ucunda Açı Değişikliği
  • Burun Ucunun Öne Getirilmesi
  • Burun Deliklerindeki Şekil Bozukluklarının Düzeltilmesi
  • Burun Kanatlarındaki Fazlalığın Giderilmesi işlemleri yapılmaktadır.

Muayene öncesinde hastanın 3D görüntüleme sisteminde fotoğrafı çekilerek yüz analizi yapılır. Doktor ile birlikte hastanın yüzü ile orantılı, doğal görünümlü bir burun tasarlanır. Böylelikle kişi, burun ucu ameliyatı sonrasında burnunun nasıl olacağı konusunda fikir sahibi olur.

Sedasyon ve lokal anestezi altında yapılan operasyon ortalama 20-30 dakika sürmektedir. Hasta aynı gün eve dönebilmektedir. Görünür hiçbir iz kalmayan tip plasti ameliyatında ağrı hissedilmemektedir. Operasyonunun bitiminden 1 gün sonra çıkarılacak olan silikon tamponlar kullanılır. Ve tabii burnun yeni formunu koruması 7 gün boyunca günlük hayatı etkilemeyecek olan flaster kullanılır. Flaster 7. gün çıkarılır.

Tip Plasti Ameliyatı Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Genel olarak tüm ameliyatlarda olduğu gibi tip plasti ameliyatı öncesinde de kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durulmalıdır. Ameliyattan sonra ise, Burnun yeni formunu koruması açısından flasterin 7 gün kalması son derece önemlidir. Operasyon sonrasında burna gelecek direk darbelere karşı dikkatli olunmalı ve yine tedbir amaçlı olarak kan sulandırıcı ilaçlar ve alerjiye sebep olabilecek gıda ve ürünlerden kaçınılmalıdır.