Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dolgu Uygulamaları ( Yüz )

Estetik cerrahi alanında ameliyatsız yöntemler arasında en çok dolgu uygulamaları yapılmakta ve yüz dolgusu ise en çok yaptırılan uygulamadır. Teknolojik ilerlemeye bağlı olarak yüze ve vücuda yapılan dolgu uygulamalarının da alanı genişlemektedir. Dolgu uygulamalarının basit olduğu kadar güvenilir olması ise bu kadar çok tercih edilmesinin nedenidir.

Kalıcı Ve Geçici Yüz Dolgusu;

Dolgu uygulamaları geçici ve kalıcı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Hyalüronik asit içeren geçici dolgular, erime özelliğine sahip olduğu için kalıcı dolgulara oranla daha fazla tercih edilmektedir. Geçici yüz dolgusu uygulamalarının tercih edilme nedenlerinden bir diğeri de kalıcı dolgu uygulamalarının bazı belirgin ve sıkça ortaya çıkan yan etiklere neden oluyor olmasıdır. Yüz dolgularının ve vücut dolgularının özelliği akışkan olmasıdır ve bu sebeple enjektörler yardımı ile uygulanmaktadır. Ayrıca belirli bir bölgeye enjekte edilen dolgu malzemesinin geri alınması ise mümkün değildir.

Yüz Dolgusu Uygulama Alanları;

Hacim sorunu yaşanan belirli bir bölgenin hacim açısından düzeltilmesi, dolguların esas uygulama amacını oluşturmaktadır. Yüz dolgusu uygulaması ile tedavi edilebilen problemler ise dudak kalınlaştırma uygulamaları, yanaklara belirginlik kazandırılması, kırışıklıkların azaltılması, şakakların çöküklüğünün azaltılması ve burunda bulunan bazı yükseklik sorunlarının düzeltilmesi şeklindedir. Ayrıca alında bulunan kırışıklıkların giderilmesi, ağız çevresinde bulunan kırışıklıkların giderilmesi, göz altlarının hacim problemlerinin çözülmesi ve çenenin hem öne hem de yanlara doğru genişletilebilmesi de yüz dolgusu uygulamaları ile tedavi edilmesi mümkün olan problemlerdir. Hyalüronik asit içermekte olan dolgular, çok çeşitli biçimlere sahiptir ve sahip olduğu bu çeşitlilik sayesinde bahsi geçen uygulamaların tamamının yapılması imkanı doğmaktadır. Dolgu işleminin bir diğer önemli özelliği ise, uygulama neticesinin hemen alınmasıdır. Ayrıca kırışıklıkların belirginliğinin ve derinliğinin azaltılmasında dolgu uygulamalarından faydalanılırken, mevcut kırışıklıkların tamamen giderilmesinde de özellikle dolgulardan faydalanılmaktadır. Şayet dudak kalınlaştırma isteniyor ise dolgu uygulamaları tercih edilebilecek en doğru uygulamadır. Ayrıca dudak dolgusu, tüm dolgu uygulamaları arasında en az süre kalıcılık sağlanmakta olan uygulamadır ve uygulama ile dudaklar dört ile altı ay gibi bir süre hacim kazanır ve kazanılan dolgunluğun sürdürülmesi için işlemin tekrar edilmesi gerekmektedir.