Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kulak Estetiği / Otoplasti

Kulak estetiğine gereksinim duyulmasına neden olan kepçe kulak, çoğunlukla olması gerekenden daha büyük kulak olarak algılansa da aslında kepçe kulakları olan biri ile normal kulakları olan birinin kulak büyüklüğünde bir fark yoktur. Aslında problem yalnızca kulak kıkırdaklarının şekli ile ilgilidir ve kepçe kulak probleminden kulak estetiği ile kurtulmak mümkündür.

Kepçe Kulak Sorunu,

Kulak estetiği yaptırılmasına sebep olan kepçe kulak probleminde sorun iki yerdedir. Kulağın, kafa ile yapmış olduğu açı olması gerekenden daha geniş olabilir ve bu durum ise kulağı dışarıya doğru açık göstermektedir. Bu durumda özellikle arkadan bakılınca çok bariz belli olmaktadır. Bir diğer neden ise kulağın üst yarısında olması gereken kıvrımlar oluşmamıştır ki bu durumda da kulak sanki ütülenmişçesine dümdüz görünmektedir.

Kulak Estetiği Ameliyatında Ne Yapılmaktadır?

Kepçe kulak için yapılan ameliyatta temelde kulak şeklini değiştirmek yer almaktadır. Kepçe kulağa neden olan fiziksel durumlara göre ayrı ayrı müdahaleler yapılmaktadır. Kulağın kafa ile yapmakta olduğu açının olması gerekenden daha geniş olması halinde açıyı azaltmak amacıyla tam kulağın kafa ile birleşmekte olduğu yere sağlam dikişler koyularak, bu açı daraltılmaktadır. Kulağın üst yarısında olması gereken kıvrımların oluşmamasına bağlı dümdüz görüntü ise kulağın arkasından derinin altından kıkırdağa güçlü dikişler konarak, kulak eğilmektedir. Bu uygulamada amaçlanan ise dümdüz ve ütülenmiş görüntüyü doğal bir kıvrıma dönüştürmektir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Kepçe kulak ameliyatında tam kulak arkasında bir kesim yapılmaktadır. Bu kesimin kulağın tam arkadan yapılması sayesinde neredeyse iz bırakmamaktadır. Kepçe kulak ameliyatı, genel anestezi ile yapılabildiği gibi lokal anestezi ile de yapılabilmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası,

Kepçe kulak ameliyatının gerçekleştiği aynı gün taburcu olunabilmektedir. Ayrıca kepçe kulak ameliyatı ardından koruyucu amaçlı olarak tenisçi bandı takmak iyi olabilmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı En Erken Kaç Yaşında Yapılmaktadır?

Kepçe kulak ameliyatı, en küçük yaşta yapılabilen bir estetik ameliyattır. Hatta bu ameliyat ilkokul çağında dahi yapılabilmektedir. Ancak çocuklarda uygulanacak kepçe kulak ameliyatında ki temel şart, çocuğun ameliyatı olmayı kendisinin istemesidir.