Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ultrosonik Burun Estetiği

Ultrasonik rinoplasti, operasyonun çok daha verimli geçmesini sağlayan ve burun estetiği ameliyatlarında henüz yeni yeni yaygınlaşan oldukça yeni bir teknolojidir. Bu teknoloji ile işlem sırasında, ‘Piezetom’ adı verilen bir aygıt kullanılmaktadır. Burundaki sıcaklığı artırarak hastayı rahatsız etmeyen; kemik dokuyu esas alan bu yöntem kemiklerin şekillendirilmesini, diğer yöntemlere kıyasla çok daha kolaylaştırmaktadır.

Ultrasonik Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?  

Hastanın operasyon sonrasında enfekte olmasını ve nefes almasını engelleyen unsurlar, bu yöntem ile ciddi oranda azalmaktadır. Ultrasonik olarak çalışan cihaz, burun kemiğine uygulandığında, burun içinde sadece milimetrik olarak kırıklar meydana getirmekte ve bu durum operasyon sonrası morarmış burun ve gözaltlarına neden olmaz.

Ultrasonik Rinoplasti sayesinde, burun estetiği operasyonu minimum acı ve hızlı bir iyileşme süreci ile gerçekleşir. Ayrıca operasyonun uygulanış biçimi oldukça kolaydır.

Ultrasonik Burun Estetiği Nasıl uygulanır?

Ultrasonik burun estetiği, hastanın yüz analizi yapılıp yüz hatlarına uygun bir burun belirlenmesi ile uygulamaya başlanır. Hastanın yüz hatlarına uygun ve doğal görünecek bir burun belirlenir. Burnun görüntüsü Photoshop ile hastaya gösterilip hasta ile mutabık kalındıktan sonra Piezetom ile hastanın burnunda, uzun bir kırık hattı meydana gelmeden burna istenen şekil verilir. Yöntem aynı zamanda burun kemerine de çok daha estetik bir görünüm kazandırılmasına yardımcı olmaktadır.

Dünya genelinde oldukça yaygınlaşan ultrasonik burun estetiği ameliyatları, hastanın acı çekmesini ve ameliyat sonrası oluşabilecek komplikasyonları da en aza indiren yöntemlerden bir tanesidir. Yumuşak dokuda bir tahribat meydana gelme olasılığı da oldukça düşüktür. Yöntem aynı zamanda Amerika’da FDA onayı almış ve son derece güvenle kullanılan bir yöntemdir. Türkiye’de yeni uygulama alanı bulan ultrasonik burun estetiği yöntemi kemiklerin daha kontrollü kesilmesi ve burnun daha zarif ve doğal hatlara sahip olmasını sağlamaktadır. Burnun şekil veya işlev bozukluğu olan hastalarda burnun şeklini ve solunum problemini çözmeye yönelik bir ameliyattır. Rinoplasti, lokal anestezi veya genel anestezi ile uyuşturularak da yapılabilir. Hasta genel anesteziyle uyutularak ameliyat edildiği takdirde hiçbir şey hissetmez. Ameliyat süresi ortalama 1,5-2 saattir.